کدخبر : 1082
جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
فاقددیدگاه
علوی؛ نماینده مردم در مجلس:

امور اجرایی حوزه اختیار فرمانداران است، دخالت نمی‌کنم

سیدمحسن علوی: در امور اجرایی دخالتی در وظایف فرمانداران نمی کنیم/فرمانداران در انتخاب مدیران مختارند، دخالت نمی کنیم اما همکاری می کنیم/ وظیفه نماینده تقنین و نظارت است/مسئله اشتغال اولویت اول ماست/ اختلافات بین دو منطقه جمع شده اما رقابت باقی است/اختلاف مانع پیشرفت اما رقابت عامل پیشرفت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیدمحسن علوی: سید محسن علوی در جلسه شورای اداری شهرستان مهر ضمن تأکید بر اصول انتخاباتی اش، گفت: ما همانگونه که در ایام انتخابات و جلسات هم اندیشی تصمیم گیری کردیم ، اصل را بر وحدت و برادری و حاکمیت قانون بین دو شهرستان گذاشته ایم.

امور اجرایی حوزه اختیار فرمانداران است و دخالت نمی کنم

وی ادامه داد: تقنین و نظارت دو وظیفه مهم نماینده است و نماینده وظیفه اجرایی ندارد و حق دخالت در قوه مجریه هم ندارد ، اما برای این که مردم به حق و حقوق خود دست پیدا کنند، تعاملی بین قوه مجریه و مقننه تعریف شده است. بنابراین در شهرستان بالاترین مقام اجرایی فرماندار است و ما وظیفه خود می دانیم در امور اجرایی دخالتی در وظایف فرمانداران نکنیم. دخالت بی جهت نماینده باعث می شود ترتیب و تشکل مدیریت شهرستان برهم بخورد.

فرمانداران در انتخاب مدیران خود مختارند

علوی با بیان اینکه برخی گلایه می کنند چرا در مُهر تغییرات اتفاق افتاده ولی در لامرد تغییرات انجام نمی شود ، عنوان کرد: الحمدالله مُهر جایگاه خود را پیدا کرده است و تشکیلات مدیریتی به خوبی عمل کرده و شهرستان رو به جلو حرکت می کند. تغییرات در لامرد توسط بنده انجام نمی شود ، فرماندار جدید لامرد معرفی شده و ایشان کاملاً در انتخاب مدیران مختار و آزادند و ما هیچ دخالتی در تغییرات مدیریتی دو شهرستان نمی کنیم اما اگر نیاز به کمکی داشته باشند ، همکاری می کنیم. البته ما توقع داریم ،ما وکیل مردم هستیم و مردم از ما توقعاتی دارند که براساس وظیفه نظارتی باید پیگیری کنیم.

سید محسن علوی با تکرار این موضوع که بالاترین مقام اجرایی فرماندار است ، گفت: پیگیری امور عمرانی و اجرایی توسط فرماندار و ادارات تابعه انجام می شود اما اگر نماینده فقط به امور قانونی خود عمل کند ، طبیعتاً  کارها زمین می ماند و در همین خصوص یک وظیفه عرفی هم بر دوش نماینده است که امور عمرانی شهرستان ها در مرکز کشور و  مرکز استان پیگیری کند.

12

وی در ادامه این پرسش را مطرح کرد که باید نحوه پیگیری امور دو شهرستان چگونه باشد؟ و ابراز داشت: “اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم”  ، دو شهرستان داریم و حدود ۲۰۰ مدیر ، تشکیلات متعدد ، شوراها ، دهیاری ها و مردم که همه درخواست ، مشکلات ، توقعات و انتظاراتی دارند که با نیروهای محدود دفاتر نماینده قابل پیگیری نیست ، انتظار داریم نظم در امور داشته باشیم و سلسله مراتب را رعایت کنیم.

علوی ادامه داد: پیگیری های لازم در تهران ، اخذ مجوزها و… توسط ما انجام می شود اما پس از آن دیگر خود نهاد درخواست کننده باید پیگیر باشد.

اولویت اول ما اشتغال نسل جوان است

سید محسن علوی تصریح کرد: ما در کشور یک اولویت ملی داریم که اولویت من هم در منطقه همین ، یعنی اشتغال نسل جوان است.

وی ادامه داد: اینطور نیست که نسل جوان همیشه آرام بنشینند ، اولین اتفاقی که در بیکاری و فقر می افتد این است که جوان دین اش را از دست می دهد و اینطور نیست که اگر جوان نسبت به دین بی اعتماد شد در نسل بعد جبران می شود ، نسل به نسل بدتر خواهد شد. انتظار است مسئولین این موضوع را جدی بگیرند.

اختلافات جمع شده اما رقابت باقی است…

نماینده مردم فهیم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ان شاالله این برادری و همدلی که بین دو شهرستان بوجود آمده ادامه دار باشد و هر دو شهرستان پیگیر باشند ، اختلافات جمع شده اما رقابت جای خود باقی است. همانگونه که مستحضرید اختلافات مانع پیشرفت اند اما رقابت عامل پیشرفت است. ان شاالله مدیران منطقه با رقابتی سالم ، سعی می کنند خدمات بیشتری را به منطقه خود ارایه کنند.

به بحث های تفرقه انگیز و جوسازی ها در فضای مجازی اهمیتی نمی دهم

دکتر علوی گفت: این که بنده در خدمت لامردم یا مُهر!، بحث های تفرقه انگیز است و برای بنده لامرد و مهر هیچ تفاوتی نمی کند. آنچه باعث پیشرفت منطقه می شود مدیران منطقه هستند تا از این فرصت پیش آمده و بزرگانمان در تهران استفاده کنند و خدمات بیشتری ارایه بدیم.

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش در خصوص جوسازی ها در فضای مجازی ، بیان داشت: جو سازی ها در فضای مجازی برایم مهم نیست، ملاک نیست و توجهی نمی کنم. در انتخابات هم آنقدر فضاسازی رسانه ای و تخریبی کرده بودند ولی اصلاً توجهی نکردیم و مهم نبود ، آنچه مهم است از فرصت خدمت رسانی به مردم در نهایت ممکن استفاده شود.

15

منبع: مهرستان

می پسندمامور اجرایی حوزه اختیار فرمانداران است، دخالت نمی‌کنم(۰)نمی پسندمامور اجرایی حوزه اختیار فرمانداران است، دخالت نمی‌کنم(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما