کدخبر : 2285
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
فاقددیدگاه

نامه سید محسن علوی به حجت الاسلام والمسلمین علوی امام جمعه موقت لامرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، نامه نماینده مردم شریف لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به امام جمعه موقت لامرد درخصوص بیانات اخیر او در نماز جمعه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

برادر ارجمند حجت الاسلام و المسلمین  سید ابوالحسن علوی

امام جمعه موقت  لامرد

سلام علیکم و رحمت الله

ضمن تقدیر و تشکر از لطف و محبت حضرتعالی که از شخصیت های با فضل و فضیلت منطقه بوده و از خانواده معزز شهدا هستید و با دعوت از اینجانب جهت ارائه گزارش به مردم شریف شهرستان لامرد فرصت ارزشمندی را در اختیار اینجانب قرار دادید.

احتراما پیرو  ابراز لطف و محبت حضرتعالی در خطبه‌های نماز جمعه مورخ ۹۶/۰۹/۱۷ در خصوص  گزارش بنده  که پس از اقامه نماز جمعه مورخ ۹۶/۰۹/۱۰ خدمت نمازگزاران عزیز ارائه گردید.

بر خود لازم می دانم از انتقاد بجای جنابعالی که در خصوص برخی از سوالات پاسخی ارائه نگردید تقدیر و تشکر نمایم ، و در ذیل توضیحاتی را خدمت شما و مردم شریف لامرد جهت تنویر افکار عمومی ارائه نمایم :

حضور اینجانب در سخنرانی بعد از اقامه نماز جمعه به مناسبت روز مجلس صورت پذیرفت و گزارش خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی که برانگیخته از خون مقدس شهدا ، ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام ، خانواده معزز شهدا و جانبازان، تلاش و همت تک تک مسئولان و خدمتگزاران نظام در طول تاریخ انقلاب اسلامی می باشد که در دوره نمایندگی اینجانب به ثمر نشسته است ارائه گردید ، بی تردید خدمات ارائه شده نه نتیجه پیگیریهای اینجانب به تنهایی بلکه ثمره تلاش جمع عظیمی از مدیران و خدمتگزاران به نظام چه در سطح منطقه و چه در سطح ملی است که در فضای وحدت و مودت و برادری سرعتی شتابان به خود گرفته و اینجانب صرفا گزارشگر زحمات عزیزان خدمتگزار و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی هستم ، در ضمن گزارش سعی شد به برخی سوالات و شبهاتی که در رسانه ها و افکار عمومی برای مردم عزیز ایجاد شده است پاسخ داده شود ، اگرچه زبان این حقیر در بیان حجم وسیع خدمات نظام قاصر بود و به دلیل کمبود وقت حق مطلب بجا آورده نشد .

همانگونه که در خطبه های نماز جمعه اشاره فرمودید: (صرف مصوبه انجام کار نیست ، درخواستها تصویب میشوند اما در عمل اتفاقی نمی افتد و اینها کارهای زیادی دارد که باید در منطقه به ظهور افتد) . در مورد طرح هایی همچون آلومینیوم ، نیروگاه سیکل ترکیبی ، انتقال آب شیرین دریا ، شهرک ۵۶ هزار نفری ، اتانگیری پالایشگاه مهر ، تونل شهید باقری ، ام آر آی و …  در سالهای قبل مصوبه داشتیم اما در عمل اتفاق نمی افتاد ، در این دوره مجلس با پیگیری هایی که انجام شده است طرح ها و پروژه‌ها و مصوبات در حال عملیاتی شدن می باشند و مصوبات جدیدی اخذ گردیده که برخی اجرایی شده و برخی نیز نیازمند پیگیری های جدی است.

در این مختصر تلاش می شود به گوشه ای از خدمات نظام به مردم عزیز شهرستان لامرد اشاره شود و پاسخ برخی از سوالات جهت تنویر افکار عمومی ارائه گردد.  در صورت تمایل این آمادگی وجود دارد تا در هفته های آتی جهت ارائه مابقی گزارش در خدمت نمازگزاران محترم باشیم.

الحاق استان فارس به دریا :

با پیگیری های صورت گرفته در خصوص الحاق نزد مسئولان مربوطه پاسخ مسئولان ذی ربط این است که کسانی باید پاسخگو باشند که با برپایی جشن نابهنگام و پخش تراکت، حساسیت مسئولان هرمزگان را برانگیختند و با حضور و اقدام نسنجیده در منطقه الحاق باعث برخورد افرادی با آنان شدند و الحاق را با حاشیه مواجه ساخته و یک طرح ملی – استانی را دچار مشکل و چالش کردند و باعث خسارت برای کل استان فارس شدند.

لغو پروازها در فرودگاه لامرد :

همانگونه که مستحضرید پروازها برای شرکت های هواپیمایی جنبه تجاری دارد و تصمیم گیری در خصوص اختصاص پرواز یا لغو پروازها تابع سود و زیان مسیرهای پروازی است. گزارش های ارائه شده از شرکت هواپیمایی آسمان و نیز توضیحات جناب آقای دکتر ربیعی وزیر محترم کار، که در نامه ایشان به اینجانب بر آن تاکید شده است، مبین این واقعیت است که استقبال از پروازهای این شرکت در فرودگاه لامرد با رکود همراه بوده و سبب زیاندهی این شرکت شده است ، توجه به این نکته ضروری است که لغو پروازهای آسمان مختص فرودگاه لامرد نبوده و پروازهای این شرکت در لار و چابهار نیز لغو شده است.

در ضمن مطلع هستید که لغو پروازها مختص این دوره مجلس نبوده و در دوره گذشته نیز تعدادی از پروازهای فرودگاه لامرد لغو شد.

پیگیری برای پروازهای جایگزین توسط شرکتهای دیگر در حال انجام است و در صورت توفیق انجام پرواز جایگزین، ادامه آن مستلزم وجود مسافر است زیرا هیچ شرکتی حاضر به تحمل ضرر و زیان نیست.

علی رغم این موضوع با توجه به پیش بینی افزایش تقاضا به پروازهای فرودگاه لامرد پس از شروع به فعالیت کارخانه آلومینیوم ، نیروگاه سیکل ترکیبی و …. ، نسبت به مستقل شدن فرودگاه از شیراز و قرار گرفتن آن تحت نظر تهران اقدام شده است که در نتیجه آن بودجه فرودگاه از ۵ میلیارد تومان در سال۹۵ به ۹ میلیارد تومان در سال ۹۶ افزایش یافت و جهت تکمیل و تجهیز ترمینال جدید مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب گردیده است.

آلومینیوم جنوب :

فاز یک آلومینیوم جنوب به دلیل مشکل ضمانت فاینانس سالها بود که متوقف واجرایی نمی شد ، پس از شروع به فعالیت اینجانب و با پیگیری های صورت گرفته ، از طریق شورای عالی امنیت ملی و بانک مرکزی و … مشکل تضمین فاینانس رفع و عملیات ساخت این کارخانه آغاز گردید و قریب به شش هزار میلیارد سرمایه گذاری صورت خواهد پذیرفت که تاکنون قریب به هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته کارشناسان این صنعت ، کارخانه آلومینیوم در حدود ۱۷۰۰ فرصت شغلی مستقیم و ۲۵۰۰ فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد می نماید و کارشناسان پیش بینی می‌کنند این کارخانه تا اسفند ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

شایان ذکر است امروز قریب به بیش از ۱۰۰۰ نفر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در پروژه های مختلف از جمله کارخانه آلومینیوم مشغول به کار می باشند که اکثریت آنان نیز نیروهای بومی منطقه هستند.

در خصوص فاز دوم این کارخانه هیچگونه تصمیم گیری قطعی صورت نگرفته و موضوع در حال مطالعه می باشد ، زیرا لازم است با توجه به بحث آلایندگی این صنعت در حجم وسیع ، بررسی های دقیق زیست محیطی صورت پذیرد.

انتقال آب شیرین از دریا به لامرد :

تاسیسات آب شیرین و انتقال آن به لامرد توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود که مشکل اصلی انتقال آب شیرین از دریا به لامرد ، تضمین خرید آب بود. با پیگیریهای صورت گرفته و هماهنگی با وزیر نیرو و جناب آقای کرباسیان مدیر عامل ایمیدرو، تضمین خرید ۱۵ میلیون متر مکعب آب از سوی وزارت نیرو و ایمیدرو صادر شد که در نتیجه آن سایر مراحل اجرایی تا برگزاری مناقصه محقق گردیده و به گزارش کارشناسان تا پایان ماه جاری مناقصه برگزار و در این پروژه قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.

اخذ مجوز آزاد راه لامرد پارسیان :

جهت دسترسی سریع سایت انرژی بر لامرد به بندر و در نتیجه کاسته شدن از هزینه ها و جذب سرمایه گذاری و با عنایت به کمبود منابع دولتی ، با اعلام آمادگی بخش خصوصی در احداث این آزادراه اقدامات لازم جهت تصویب این آزادراه در هیئت دولت و انعقاد قرارداد در وزارت راه و شهرسازی صورت پذیرفت که در نتیجه آن  با اعتبار اولیه به مبلغ  ۳۶۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در این مسیر سرمایه گذاری خواهد شد.

احداث بیمارستان جدید لامرد توسط خیر محترم حاج محمود حیدر :

با رایزنی صورت گرفته با خیر محترم حاج محمود حیدر جهت احداث بیمارستان جدید لامرد ایشان متقبل شدند مبلغ ۲۱ میلیارد تومان جهت احداث این بیمارستان هزینه نمایند. در تفاهم صورت گرفته با وزارت بهداشت و درمان قرار بر این شد که به هر میزان خیر در این راستا هزینه نماید وزارت بهداشت نیز جهت تجهیز بیمارستان هزینه نماید که بر همین اساس دستور وزیر محترم بهداشت و درمان جهت اقدام اخذ گردیده است که پس از اتمام ساخت و ساز بیمارستان اقدام خواهد شد.

ارزش افزوده گاز طبیعی :

با مطالعه و بررسی های فشرده و جدی حقوقی و پیگیری های پیچیده و گسترده اداری ، مستندا و مستدلا اثبات شد ارزش افزوده منطقه عملیاتی پارسیان واقع در شهرستان لامرد قانونا سالانه مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان می‌شده است که متاسفانه مورد غفلت مسئولان محلی و ملی قرار گرفته بود و در نهایت با پیگیری های صورت گرفته مبلغ ۳۰ میلیارد تومان ارزش افزوده سال ۹۵ شهرستان لامرد احیاء و به حساب دهیاری ها و شهرداری های شهرستان لامرد واریز شد.

مشخص شدن این موضوع سبب شد تا در لایحه برنامه ششم توسعه نسبت به ملی شدن ارزش افزوده گاز طبیعی اقدام شود و پیشنهاد حذف آن نیز در مجلس رای لازم را کسب ننمود ، لیکن جهت جبران این خسارت ، با هماهنگی نمایندگان حوزه های نفت خیز و گاز خیز ، دو درصد نفت و گاز در برنامه ششم توسعه به سه درصد افزایش یافت که در نتیجه آن سالانه شاهد افزایش چشم گیری از اعتبارات عمرانی خواهیم بود.

شهرک ۵۶ هزار نفری :

با شروع دوره دهم مجلس شورای اسلامی ، موضوع احداث شهرک ۵۶ هزار نفری در مرحله جانمایی قرار داشت ، جایی که کارشناسان در نظر داشتند در تداخل با شهرک صنعتی انرژی بر بود که همین موضوع سبب توقف روند پیگیریها شده بود ، در جلسه ای که با حضور جناب آقای باقری فرد مدیرکل راه لارستان ، مسئولان شهرکهای صنعتی فارس ، مرحوم ولوی مدیرکل محیط زیست استان فارس و دکتر مجابی معاون سرکار خانم ابتکار در سازمان محیط زیست کشور برقرار شد تفاهم نامه رفع تداخل منعقد شد ، سپس با دعوت از معاونت محترم عمرانی استانداری جناب آقای رضائیان و بازدید از مکان تایید شده و پس از تکمیل مدارک تایید شد و به شورای برنامه ریزی استان ارسال گردید و با پیگیری های انجام شده مصوبه شورای برنامه ریزی استان اخذ و جهت تایید در شورای عالی شهرسازی وزارت راه و شهرسازی به تهران ارسال گردید که پس از اخذ دستور وزیر مبنی بر تسریع در بررسی ، روند پیگیری شهرک ۵۶ هزار نفری در شورای عالی شهرسازی تایید شد و به کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد و پس از تایید جهت امضاء نهایی در اختیار وزیر راه قرار گرفته است.

MRI بیمارستان ولیعصر (عج) لامرد :

با پیگیریهای صورت گرفته در دوره گذشته مجلس شورای اسلامی جهت اختصاص یک دستگاه ام ار ای به بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد به صورت امانی و با مالکیت شرکت ملی نفت ، که به دلیل عدم تامین اعتبار لازم جهت خرید این دستگاه برای بیمارستان لامرد ، کلیه اقدامات انجام شده جهت مناقصه با تامین اعتبار توسط بیمارستان اهواز در فروردین ماه سال ۹۵ و قبل از آغاز دوره نمایندگی اینجانب ، این دستگاه ام آر آی به بیمارستان اهواز منتقل می شود.

جهت پیگیری مجدد با اخذ دستور از وزیر محترم نفت مبنی بر اقدام شرکت ملی نفت مطابق دستور قبلی جهت اختصاص یک دستگاه ام ار ای به بیمارستان ولیعصر(عج) لامرد ، نهایتا در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ مصوبه اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار جهت خرید یک دستگاه ام آر ای برای بیمارستان ولیعصر(عج) با مالکیت این بیمارستان (و نه به صورت امانی) اخذ و در تاریخ ۹۶/۸/۲۱ شرکت ملی نفت ابلاغ اعتبار پنج میلیارد تومان به وزارت بهداشت و درمان جهت خرید این دستگاه برای بیمارستان لامرد را صادر نموده است.

اختصاص اسناد خزانه و نیز اخذ مجوز قطعه دوم و سوم مسیر لامرد- خنج :

با توجه به این که راه ها زیر ساخت توسعه و پیشرفت هر منطقه ای می باشند و اتصال لامرد به خنج در مسیر جدید باعث نزدیکتر شدن مسافت لامرد تا شیراز می شود و دیگر نیازی نیست جهت سفر به شیراز از مسیر جم فیروزآباد استفاده شود و در نتیجه مقدمه سرمایه گذاری در منطقه را فراهم می‌نماید.

پیگیریهای زیادی جهت اخذ اسناد خزانه برای مطالبات پیمانکاران در قطعه اول این مسیر صورت گرفت که قریب به ۲۰ میلیارد تومان اسناد خزانه به این پروژه اختصاص داده شد و در نتیجه شاهد تکمیل تونل شهید باقری می باشیم، و نیز جهت اخذ مجوز قطعه دوم مسیر لامرد خنج به اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان پیگیری صورت گرفت که هم اکنون با انتخاب پیمانکار عملیات راهسازی به جریان افتاده است و همچنین با اخذ مصوبه قطعه سوم به مبلغ ۴۳ میلیارد تومان که با انتخاب پیمانکار در هفته گذشته عملیات راهسازی در قطعه سوم نیز در حال اجرایی شدن می باشد.

گازرسانی به کلیه روستاهای شهرستان لامرد :

پیگیری برای گازرسانی به روستاهای شهرستان به گونه ای که تا پایان سال ۹۴ فقط ۲ روستا در شهرستان گاز رسانی شده بود و در سال ۹۵ ، تعداد ۱۹ روستا گاز رسانی شده و همچنین در سال ۹۶ گازرسانی به ۷۶ روستا در دست اجرا می باشد. علاوه بر آن گاز رسانی به ۷ روستای دیگر تامین اعتبار شده و پیمانکار آن نیز مشخص که در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد. شایان ذکر است همزمان با گازرسانی به روستاهای یاد شده ، در مناطق شهری نیز توسعه گازرسانی با حجم عملیات بالایی صورت گرفته است. شایان ذکر است در گازرسانی مبلغی قریب به ۶۰ میلیارد تومان جذب اعتبار شده است.

اعتبارات دو شهرستان به استناد گزارش رسمی ادارات دو شهرستان :[۱]

  • مجموع اعتبارات شهرستانهای لامرد و مهر در دو سال پایانی دوره نهم مجلس به استناد گزارش ادارات :

قریب به دویست و شصت سه میلیارد تومان بوده .

  • مجموع اعتبارات شهرستانهای لامرد و مهر در دو سال آغازین دوره دهم مجلس به استناد گزارش ادارات :
  • قریب به ششصد و نوزده میلیارد تومان می باشد (سال ۹۶ مصوب می باشد )
  • لازم به ذکر است اعتبار ششصدو نوزده میلیارد تومانی دو شهرستان به صورت کاملا متوازن بین دو شهرستان بر اساس جمعیت توزیع شده است
  • علاوه بر اعتبارات شهرستانی ، قریب به صد و پنجاه و پنج میلیارد تومان اعتبارات مصوب نیز در طرح های مشترک بین دو شهرستان جذب شده است که مجموع اعتبارات منطقه را در دو سال ابتدایی دوره دهم به چیزی در حدود هفتصد و هفتاد میلیارد تومان می رساند. (در جدول شماره ۱ پیوست به برخی از این طرح های مشترک بین دو شهرستان اشاره شده است.)

اگر چه اطلاع رسانی در خصوص اقدامات عمرانی در طول یک سال و نیم گذشته صورت نگرفت ، لیکن مردم نمود بسیاری از اقدامات را در فضای منطقه دیده و لمس کرده اند.

میزان سرمایه جذب شده از گذشته تا به امروز در حوزه صنعت و ایجاد فرصت شغلی :

در پروژه های صنعتی در حال پیگیری در منطقه به شرح جدول شماره ۲ مبلغی قریب به یازده هزار و هشتصد و نود میلیارد تومان در منطقه سرمایه گذاری خواهد شد که پیش بینی ایجاد قریب به شش هزار فرصت شغلی می‌شود (جدول شماره ۳)

که با توجه به سه هزار و پانصد نفر جوان بیکار در منطقه ان‌شاالله تا دو سال آینده مشکل بیکاری در منطقه ریشه کن خواهد شد.

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از عنایت حضرتعالی که همواره لطف شما شامل حال اینجانب گردیده به استحضار میرساند موارد فوق گزارش گوشه ای از اقدامات صورت گرفته در شهرستان لامرد می باشد ، جهت مشاهده و اطلاع از سایر از جمله خدمات در حوزه بهداشت و درمان و راهسازی و سایر خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ، از حضرتعالی و مردم عزیز دعوت می‌نمایم با مراجعه به صفحه اینستاگرام اینجانب به آدرس : sed_mohsen_alavi@  از مستندات و جزئیات پیگیریهای صورت گرفته بازدید فرمایید. بی تردید پاسخ بسیاری از سوالات در صفحهات اینستاگرامی موجود است.

ضمنا به پیوست دفترچه محرمانه گزارش آماری اعتبارات شهرستان لامرد به تفکیک هر بخش به استناد گزارش رسمی ادارات شهرستان از سال ۹۳ الی ۹۶ (محرمانه) جهت مطالعه و اطلاع حضرتعالی تقدیم حضور می‌گردد.

برادر و ارادتمند حضرتعالی

سید محسن علوی

نماینده مردم شریف شهرستانهای لامرد و مهر


پیوست ها»

اعتبارات شهرستان لامرد از سال ۹۳ الی ۹۶ بر اساس گزارش رسمی ادارات :[۱]

بر اساس گزارشات رسمی ادارات شهرستان لامرد اعتبارات شهرستان لامرد به شرح ذیل است :

اعتبارات سال ۹۳ : قریب به پنجاه و هفت میلیارد تومان (تخصیصی)

اعتبارات سال ۹۴ : قریب به نود و پنج میلیارد تومان (تخصیصی)

اعتبارات سال ۹۵ : قریب به صد و نود و چهار میلیارد تومان ( تخصیصی)

اعتبارات سال ۹۶ : قریب به صد و شصت و هفت میلیارد تومان (مصوب)

بنابر این مجموع اعتبارات دو سال انتهایی دوره نهم مجلس در شهرستان لامرد مبلغی قریب به صد و پنجاه و سه میلیارد تومان بوده .

و مجموع اعتبارات دو سال ابتدایی دوره دهم مجلس در شهرستان لامرد مبلغی قریب به سیصد  شصت و یک میلیارد تومان می باشد .

اعتبارات شهرستان مهر از سال ۹۳ الی ۹۶ بر اساس گزارش رسمی ادارات :

بر اساس گزارشات رسمی ادارات شهرستان مهر اعتبارات شهرستان مهر به شرح ذیل است :

اعتبارات سال ۹۳ : قریب به پنجاه میلیارد تومان

اعتبارات سال ۹۴ : قریب به شصت میلیارد تومان

اعتبارات سال ۹۵ : قریب به صد و شصت میلیارد تومان

اعتبارات سال ۹۶ : قریب به نود و شش میلیارد تومان

مجموع اعتبارات دو سال انتهایی دوره نهم مجلس در شهرستان مهر مبلغی قریب به صد و نه میلیارد تومان بوده .

و مجموع اعتبارات دو سال ابتدایی دوره دهم مجلس در شهرستان مهر مبلغی قریب به دویست و پنجاه و هفت میلیارد تومان می باشد.

جدول شماره ۱ ( اعتبارات جذب شده مشترک بین دو شهرستان)

jad1

جدول شماره ۲ (میزان سرمایه گذاری در منطقه جهت ایجاد فرصتهای شغلی و تحول اقتصادی منطقه) :

jad2

جدول شماره ۳ : (میزان اشتغال ناشی از سرمایه گذاری فوق الذکر) :

jad3

 

می پسندمنامه سید محسن علوی به حجت الاسلام والمسلمین علوی امام جمعه موقت لامرد(۱۰)نمی پسندمنامه سید محسن علوی به حجت الاسلام والمسلمین علوی امام جمعه موقت لامرد(۴)
امتیاز:
(10) (4)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما