کدخبر : 3049
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
فاقددیدگاه

سید محسن علوی مطرح کرد: افزایش اعتبارات عمرانی لامرد و مهر طی سالهای ۹۵ و ۹۶

سید محسن علوی مطرح کرد:
افزایش اعتبارات عمرانی لامرد و مهر طی سالهای ۹۵ و ۹۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی که عصر روز جمعه (۱۱ خرداد ) در نشست هم اندیشی شورای راهبردی توسعه مناطق جنوب فارس سخن می گفت، با یادآوری شعارهای انتخاباتی خود بیان کرد: «وحدت» و «خدمت بی منت به مردم» با استفاده از ظرفیت‌های موجود در دولت با همراهی شوراها و مسئولان دو شهرستان برای ایجاد زیرساخت‌ها در لامرد و مهر از شعارهایم در انتخابات بوده است چرا که معتقدم لامرد و مهر با شرایط نزدیکی به دریا و دسترسی به بنادر جهت صادرات و واردات، معادن و ذخایر عظیم گازی، منطقه ویژه اقتصادی و صنایع در حال احداث به عنوان قطب صنعتی استان فارس محسوب می شود که با ایجاد و تکمیل زیرساختها می توان زمینه برای اشتغال جوانان جویای کار این منطقه و بلکه استان فارس را مهیا کرد.
علوی تصریح کرد: بخشنامه های لازم درخصوص کارخانه سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد، اتان گیری، کارخانه آلومینیوم جنوب جهت جذب نیروهای بومی اخذ شده است که با افتتاح کارخانه آلومینیوم و نیروگاه برق و دیگر صنایع منطقه نیز قریب به ۶ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود که ان‌شاالله شاهد حل مشکل جوانان منطقه در آینده ای نزدیک خواهیم بود.
وی با اشاره به دیدار خود با مسئولان ارشد اتان گیری اظهار کرد: باتوجه به پیگیریهای انجام شده از طریق ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت نفت و در دیدار اخیر با مسئولان شرکت و مجری طرح اتان گیری در شهرستان مهر ، موظف شدند که ۸۰ درصد نیروها در دوران بهره برداری از نیروهای بومی(لامرد و مهر) استفاده شود.
وی ادامه داد: خدمت بی منت و پیگیری امورات عمرانی منطقه با همراهی مسئولان، شوراها، معتمدین و مردم عزیز حوزه انتخابیه را وظیفه خودم می دانم و در دوره نمایندگی ، تمام تلاشم را بکار گرفته که صدای مردم را به مسئولان ارشد دولت برسانم و از این فرصت برای توسعه منطقه استفاده کنم.
نماینده مردم لامرد و مهر در پاسخ خواسته های مردم علامرودشت ، گله دار و اسیر گفت: احداث «مسیر گله دار-عسلویه» و «محور مواصلاتی علامرودشت-مهر» از خواسته های شوراهای محترم بخشهای گله دار،اسیر و علامرودشت بود که مکاتبات و پیگیریها از طریق وزارت راه و شهرسازی انجام شد که کارشناسان وزارت راه و شهرسازی از این دو محور بازدید کردند و ان شاالله باحضور شوراها پیگیریها ادامه خواهد داشت و از همه ی پتانسیلها استفاده خواهیم کرد و نتیجه کار با دعای خیر شما مردم خواهد بود.
علوی در ادامه سخنان خود از شوراهای شهر و روستا خواست تا با فعالیت بیشتری از طریق دفاتر شهرستانی، مسائل و مشکلات را پیگیری کنند.
خادم مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمامی تلاش خودمان را خواهیم کرد که مدیون مردم نباشیم و درحالیکه وضعیت بودجه ای کشور مناسب نیست اما اعتبارات عمرانی بسیار خوبی با همکاری فرمانداران، بخشداران، شوراها و مسئولان دو شهرستان جذب شده است که این آمار به استناد گزارش ذی حسابی ادارات لامرد و مهر نشان می دهد اعتبارات اختصاصی و مصوب طی سالهای ۹۶-۹۵ نسبت به ۹۴-۹۳ افزایش پیدا کرده است.

بنا به گزارش نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، با استناد به گزارش حسابرسی ادارات دو شهرستان در خصوص اعتبارات جذب شده طی چهار سال گذشته ، کل اعتبارات شهرستان مهر در سالهای ۹۴-۹۳ مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان بوده است و در سالهای ۹۶-۹۵ مبلغ ۲۴۶ میلیارد تومان تخصیصی و مصوب می باشد.

همچنین کل اعتبارات شهرستان لامرد در سالهای ۹۳ و ۹۴ مبلغ ۱۵۴ میلیارد تومان بوده است و اعتبارات سالهای ۹۶-۹۵ مبلغ ۳۶۲ میلیارد تومان تخصیصی و مصوب می باشد.

اضافه می گردد باتوجه به حجم بالای پیگیری های انجام شده در حوزههای مختلف عمرانی، صنعتی، بهداشت و درمان؛ گزارش تکمیلی بصورت کامل منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است در این نشست ، حسن عبدالهی و محمد شفیع رضایی و بهرام حسن زاده از شورای شهر علامرودشت مطالبی را پیرامون محور مواصلاتی علامرودشت-مهر و مزایای این مسیر عنوان کردند و همچنین حجت الاسلام باقری نیا امام جمعه علامرودشت از زحمات و پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در حوزه راههای مواصلاتی قدردانی کرد.
همچنین فرامرزنسب رئیس شورای شهرستان مهر مطالبی پیرامون اتان گیری شهرستان مهر بیان کرد.
در این نشست که باحضور فرمانداران لامرد ومهر، مسئولان شهرستانهای جنوبی برگزار شد نیز با ارائه بیانیه ای از مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس و نمایندگان استان، استاندار فارس و دیگر مسئولان استان درخواست شد تا در تحقق این مطالبه همکاری کنند.
همچنین در قسمتی از این بیانیه بر استمرار برگزاری این شورا در راستای پیگیری مسائل و مشکلات مردم تاکید شد.

می پسندمسید محسن علوی مطرح کرد:  افزایش اعتبارات عمرانی لامرد و مهر طی سالهای ۹۵ و ۹۶(۱)نمی پسندمسید محسن علوی مطرح کرد:  افزایش اعتبارات عمرانی لامرد و مهر طی سالهای ۹۵ و ۹۶(۲)
امتیاز:
(1) (2)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما