کدخبر : 3305
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
فاقددیدگاه

با حضور مسئولان صورت گرفت: افتتاح مسیر وراوی-نورآباد و کلنگ زنی دو مسیر جدید در شهرستان مُهر

با حضور مسئولان صورت گرفت:

افتتاح مسیر وراوی-نورآباد و کلنگ زنی دو مسیر جدید در شهرستان مُهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی،آیین کلنگ زنی دو پروژه «مسیر دسترسی به منطقه گردشگری تنگ مُهر» و «راه روستایی نخلستان مهر-مزیجان-اسیر» و افتتاح «مسیر وراوی-نورآباد» باحضور نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان، فرماندار شهرستان مهر، مدیران دستگاههای اجرایی، شوراها و معتمدین محلی در بعدازظهر روز چهارشنبه (۲۴ مرداد) برگزار شد.

«محمدرضا باقری فرد» مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در آیین آغاز عملیات همزمان دو پروژه جدید در شهرستان مُهر اظهار داشت: دو پروژه «مسیر دسترسی به منطقه گردشگری تنگ مُهر» و «راه روستایی نخلستان مهر-مزیجان-اسیر» جزو مطالبات مردم شهرستان مهر بود که در این دو سال گذشته پیگیری می شد و حاصل تلاش مسئولان شهرستان و بویژه آقای علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس و آقای تاجگردون رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس است که در سفر استاندار محترم به شهرستان مهر به جمع بندی رسید که کددار شود و موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اخذ شد و اکنون عملیات اجرایی این دو پروژه آغاز می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی دو پروژه جدید در شهرستان مُهر اظهار کرد: راه دسترسی به منطقه گردشگری تنگ مُهر به طول ۱۴ کیلومتر و اعتبار اولیه یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان آغاز می شود که بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان مورد نیاز است تا این پروژه به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: پروژه مهر-مزیجان- اسیر به طول ۳۱ کیلومتر با اعتبار اولیه ۲ میلیارد تومان آغاز می شود و بیش از ۴۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که این پروژه به بهره برداری برسد.

باقری فرد از افتتاح دو پروژه تا پایان سال جاری در شهرستان مُهر خبر داد و گفت: دو دستگاه پل در کیلومترهای ۱۹ و ۳۶ محور  مهر-گله دار- دارالمیزان تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید. همچنین پروژه انتقال برق و روشنایی تونل فاریاب -اخند با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان بیان کرد: ساماندهی سه راهی دارالمیزان به طول ۵ و نیم کیلومتر با نصب تابلو و علائم راهنمایی رانندگی به پایان رسید.

وی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی در هفته دولت امسال اضافه کرد: در هفته دولت سال جاری، ۸ پروژه در حوزه اداره کل راه و شهرسازی لارستان با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان شامل ۳ پروژه کلنگ زنی خواهد شد و ۵ پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

در آغاز این مراسم؛ موسوی فرماندار شهرستان مهر با بیان اینکه دو پروژه جدید از خواسته های مردم شهرستان بوده که امروز با وحدت میان مسئولان استانی و شهرستانی به ثمر نشسته است، گفت: ۶۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان در هفته دولت امسال افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد.

سید محسن علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در آیین عملیات اجرایی این دو پروژه افزود: پروژه های عمرانی و صنعتی در این دو شهرستان در دولتهای یازدهم و دوازدهم در حال اجراست که به زودی شاهد افتتاح طرح های بزرگ صنعتی و عمرانی در دو شهرستان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: طبیعا با شرایط فعلی کشور ، تامین اعتبار برای پروژه ها با مشکلات جدی روبرو خواهد شد و امیدواریم با دعای خیر مردم شریف دو شهرستان و تلاش بی منت مسئولان اجرایی شاهد رشد و پیشرفت بیش از پیش منطقه باشیم.

شایان ذکر است علاوه بر آغاز اجرای این دو پروژه نیز محور وراوی نورآباد به بهره برداری رسید که دسترسی مردم وراوی به نورآباد با احداث این مسیر از ۱۵ کیلومتر به ۷ و نیم کیلومتر کاهش یافته است.

………………………………………………………………………..

جهت مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید. 

می پسندمبا حضور مسئولان صورت گرفت:  افتتاح مسیر وراوی-نورآباد و کلنگ زنی دو مسیر جدید در شهرستان مُهر(۰)نمی پسندمبا حضور مسئولان صورت گرفت:  افتتاح مسیر وراوی-نورآباد و کلنگ زنی دو مسیر جدید در شهرستان مُهر(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما