کدخبر : 3356
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
فاقددیدگاه

سلطانی فر: شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش لامرد و مهر خواهیم بود/  علوی: انتظار داریم پروژه های ورزشی ارائه شده تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد

در سفر وزیر ورزش و جوانان به لامرد و مهر مطرح شد؛

سلطانی فر: شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش لامرد و مهر خواهیم بود/  علوی: انتظار داریم پروژه های ورزشی ارائه شده تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، ظهر روز دوشنبه (۵ شهریور) وزیر ورزش و جوانان به شهرستان های لامرد و مهر سفر کرد.

زمین چمن مصنوعی فوتبال شهر گله دار شهرستان مهر (به گفته مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اعتبار بالغ بر ۲ و نیم میلیارد تومان و مشارکت شهرداری) و سالن ورزشی روستای چاه کور در بخش علامرودشت  شهرستان لامرد(به گفته کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ) باحضور دکتر سلطانی فر و همراهی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس، مدیرکل ورزش و جوانان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، فرمانداران دو شهرستان ، ائمه جمعه و معتمدین و شوراها به بهره برداری رسید.

مقام عالی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه این سفر از مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در لامرد بازدید کرد و در جمع تعدادی از ورزشکاران و جوانان حضور یافت.

«حسین شبانی نژاد» فرماندار شهرستان لامرد  در نشست مقام عالی وزارت ورزش و جوانان با جوانان و ورزشکاران گفت:  بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت کلنگ زنی یا افتتاح خواهد شد و این نشان دهنده تحرک، نشاط و امید در شهرستان لامرد است که با تلاش مسئولان دولت تدبیر و امید و پیگیری های موثر دکتر علوی به ثمر نشسته است.

وی با اشاره به سفر دو وزیر اطلاعات و ورزش در هفته دولت اظهار کرد: کلنگ پروژه انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان لامرد در راستای تکمیل زیرساخت های سرمایه گذاری در شهرستان باحضور وزیر اطلاعات و مسئولان استانی و کشوری به زمین زده خواهد شد.

شبانی نژاد ادامه داد: بزرگترین کارخانه آلومینیوم جنوب در سایت انرژی بر لامرد درحال ساخت است که به گفته کارشناسان تا پایان سال جاری فاز نخست آن به بهره برداری می رسد و همچنین آزادراه درحال احداث لامردپارسیان از پروژه های دیگر شهرستان است که می تواند باعث توسعه استان فارس در عرصه های مختلف شود.

رحیمی: کلنگ زنی و افتتاح بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان پروژه در شهرستان لامرد

در ادامه رحیمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت:  در هفته دولت بیش از ۱۱۳۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح و ۱۸۰۰ میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی خواهد شد، امیدواریم این پروژه ها؛ رفاه و توسعه هرچه بیشتر استان را در پی داشته باشد که بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان پروژه های هفته دولت در شهرستان لامرد قرار دارد و پروژه انتقال آب از خلیج فارس به دشت لامرد با اعتبار حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

شهرستان صنعتی لامرد به زیرساختهای بیشتری نیاز دارد و با توجه به تلاشی که دکتر علوی نماینده  مردم در مجلس، شبانی نژاد فرماندار  شهرستان و توجهی که دولت تدبیر و امید به مناطق محروم و دارای پتانسیل دارد، می توان امیدوار باشیم که آینده ای مطلوب تر در انتظار جوانان این شهرستان خواهد بود.

علوی: انتظار داریم پروژه های ورزشی ارائه شده تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد

سید محسن علوی ضمن تشکر از زحمات وزارت ورزش و جوانان ، استان و شهرستان گفت: انتظار داریم پروژه هایی که به اداره کل ورزش و جوانان ارائه دادیم تا دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.

اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان برای مجموعه های ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در لامرد و شهدای صنعت نفت  در مهر اختصاص داده شده است که امیدواریم هرچه سریعتر مردم از خدمات این پروژه ها بهره مند شوند، فاصله شروع به کار پروژه ها تا کنون طولانی شده است  و آن نتیجه  مدنظر در پیشرفت کار حاصل نشده و باعث نگرانی بین مردم شده است.

وی تصریح کرد: ۱۷ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در شهرستان های لامرد و مهر در حال ساخت است که چمن آنها به گفته آقای کامیاب نصب خواهد شد.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس از وزیر ورزش و جوانان خواستار اختصاص اعتبار جهت تکمیل زمین چمن مصنوعی مصنوعی در محدوده مجموعه ورزشی شهید نعیمی شهر لامرد(مربوط به سپاه پاسداران) شد.

جوانان ورزشکاران مطالبی را درخصوص معضلات و نواقص های این حوزه مطرح کردند که  وزیر ورزش و جوانان دولت دوازدهم در نشست با جوانان و ورزشکاران این شهرستان ضمن تبریک هفته دولت و یاد و خاطره شهدای دولت بویژه شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: تلاشهای زیادی پس از انقلاب تا کنون در دولت های مختلف برای رفع محرومیت در کشور انجام شده است و امروز باید بیشتر در زمینه توسعه سرمایه گذاری و اشتغال جوانان؛ کار شود.

وی با اشاره به پروژه های درحال احداث این منطقه و در پاسخ به سخنان یکی از فعالان اجتماعی شهرستان«توسعه صنعتی و ورود نیروهای غیربومی شاهد بروز مشکلات عدیده در حوزه اجتماعی در شهرستان لامرد خواهیم بود»اظهار کرد: اینکه ما بگوییم با توسعه صنعتی و ورود نیروهای غیربومی به این منطقه، معضلات اجتماعی زیاد می شود نیز این موضوع در فرآیند توسعه متوازن در دنیا، بحثی  کاملا اشتباه است.

سلطانی فر ادامه داد: جامعه ای توسعه یافته می گویند که جامعه به طور هماهنگ در ابعاد  اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی توسعه یابد و مدیریت حرکت این توسعه، مدیریت سختی نیست که ما همزمان با سرمایه گذاری و توسعه صنعتی و در بخش های مختلف سرمایه گذاری های لازم را انجام دهیم و حرکت توسعه را به صورت متوازن به جلو ببریم. این اتفاق خوب و تاریخی  در این شهرستان شاهد هستیم که به زودی شهرستان لامرد به نقطه سرمایه گذاری بزرگ تبدیل خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: جوانان جویای کار این منطقه باید از طریق مراکز علمی؛ آموزش های لازم را ببینند و از نیروهای بومی در صنایع این منطقه استفاده شود.

در دنیایی که ارتباطات در حال گسترش و روند تحولات به سرعت در حال انجام است و این عقیده که با ورود نیروهای غیربومی تعادل فرهنگیاجتماعی منطقه دچار مشکلات می‌شود؛ نیز این بحث به اعتقادم؛ مردود است.

مقام عالی وزارت ورزش و جوانان افزود: موهبتی که امروز به برکت مدیریتهای مختلف در کشور، استان و شهرستان، پیگیری هایی که مدیران مختلف در شهرستان و استان و نمایندگان اینجا دارند انجام می دهند برای توسعه سرمایه گذاری و اشتغال فوق العاده ارزشمند است و باید حمایت شود و باید در کنار آن بررسی شود چقدر اماکن ورزشی و فرهنگی ایجاد کنیم و چگونه می توانیم این تعادل در عرصه های مختلف بوجود بیاوریم.

سلطانی فر: شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش لامرد و مهر خواهیم بود

سلطانی فر؛ سرانه ورزشی این منطقه را بیش از دو برابر کشور اعلام کرد و گفت: تلاش های خوبی در راستای رفع محرومیت در منطقه انجام شده و امسال و سال آینده در بخش ورزش این منطقه شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: ۱۰ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای مختلف شهرستان لامرد و ۷ زمین چمن مصنوعی در شهرستان مهر تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: زمین چمن مصنوعی علامرودشت در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید و دو سالن ورزشی چند منظوره تا پایان سال جاری به پایان می رسد و عملیات اجرایی سه سالن ورزشی در این منطقه آغاز خواهد شد و امیدواریم مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان را تا پایان سال جاری به پایان برسانیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در زمینه احداث زمین چمن مصنوعی شهر لامرد و احداث یک خانه جوان در شهرستان لامرد اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا پایان ۹۸ به اتمام برسانیم.

وی در راستای درخواست نماینده بانوان در شورای شهر لامرد درخصوص پارک بانوان این شهر گفت: معاونت عمرانی استانداری در ارتباط با تامین اعتبار جهت ساخت پارک بانوان شهر لامرد را انجام می دهند تا پارک بانوان با منابع استانی ساخته گردد.

به گفته سلطانی فر؛ پروژه های زیادی در لامرد و مهر درحال اجرا است و شرایط خوبی مشاهده می شود و این شرایط بهتر خواهد شد و مدیران مختلف این منطقه و نماینده محترم و مسئولان استان ، همه تلاش خواهند کرد تا توازن در عرصه های مختلف را بوجود بیاورند.

 

می پسندمسلطانی فر: شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش لامرد و مهر خواهیم بود/  علوی: انتظار داریم پروژه های ورزشی ارائه شده تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد(۰)نمی پسندمسلطانی فر: شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش لامرد و مهر خواهیم بود/  علوی: انتظار داریم پروژه های ورزشی ارائه شده تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما