کدخبر : 3428
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
فاقددیدگاه

طرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد معرفی شد/ علوی: تلاشهای زیادی برای نهایی شدن تضمین خرید انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد انجام گرفت 

باحضور مسئولان کشوری؛
طرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد معرفی شد/ علوی: تلاشهای زیادی برای نهایی شدن تضمین خرید انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد انجام گرفت 
وزارت نیرو در اجرای تبصره ۱۹ قانون بودجه سال جاری، ۴۶ پروژه بزرگ آب و برق کشور به ارزش ۲۴۳ هزار میلیارد ریال را در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو، برای مشارکت بخش خصوصی معرفی کرد که پروژه انتقال آب از خلیج فارس به دشت لامرد از جمله این طرح ها بود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، آیین معرفی ۴۶ پروژه صنعت آب و برق کشور جهت مشارکت بخش خصوصی در چارچوب تبصره ۱۹ قانون بودجه سال جاری که به تصویب کارگروه واگذاری آیین‌نامه اجرایی تبصره یاد شده رسیده است، صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، رضا اردکانیان وزیر نیرو، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس، شماری از نمایندگان مجلس و جمعی از فعالان بخش خصوصی برگزار شد.
در این مراسم، قرارداد سرمایه‌گذاری ۲۳ پروژه آب و فاضلاب شامل پروژه‌های آب‌رسانی، شیرین‌سازی و نمک‌زدایی، ارتقای کیفی آب شرب و سامانه‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهری در حضور معاون اول رئیس‌جمهوری امضا شد.
سید محسن علوی در آیین معرفی طرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد افزود: طرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد از مهم ترین طرح های در دست پیگیری برای تکمیل زیرساختهای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بود که با دعای خیر مردم شریف و همکاری مسئولان خدمتگزار تحقق یافته است.
وی تصریح کرد: پروژه انتقال  ۱۵ میلیون متر مکعب آب شیرین شده به صورت سالانه جهت تامین آب مصرفی صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و همچنین آب مصرفی شهرها و روستاهای این منطقه به زودی اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: تلاشها و نشست های زیادی برای نهایی شدن تضمین خرید ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب (خرید این مقدار توسط ایمیدرو) از آبهای استحصال شده  جهت مصرف صنایع مستقر در سایت انرژی بر لامرد انجام شد و با توجه به اهمیت این پروژه و تاکیدات مسئولان دولتهای یازدهم و دوازدهم؛  شاهد نهایی شدن قرارداد و معرفی پروژه در حضور معاون اول رئيس جمهور و وزارت نیرو هستیم که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تکمیل زیرساخت های سرمایه گذاری در زمینه های مختلف برای تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این منطقه با جدیت بیشتری توسط دولت تدبیر و امید دنبال شده است چرا که بزرگترین قطب صنعتی استان در این خطه از جنوب استان فارس در حال شکل گرفتن است و هم اکنون علیرغم طرح های پیش بینی شده که نوید آینده ای روشن را می دهد نیز بزرگترین کارخانه آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و اتان گیری پارسیان در شهرستان مهر در حال اجرا می باشد.
علوی در ادامه از اهتمام مدیران دولت اعم از استاندار فارس، وزارت نیرو، مدیران منطقه ویژه اقتصادی لامرد و ایمیدرو و بخش خصوصی به اجرای این پروژه بزرگ تشکر کرد.
می پسندمطرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد معرفی شد/ علوی: تلاشهای زیادی برای نهایی شدن تضمین خرید انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد انجام گرفت (۱)نمی پسندمطرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد معرفی شد/ علوی: تلاشهای زیادی برای نهایی شدن تضمین خرید انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد انجام گرفت (۱)
امتیاز:
(1) (1)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما