کدخبر : 3606
شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
فاقددیدگاه

در راستای پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس؛ شهرداری چاهورز آغاز به کار می کند

در راستای پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس؛

شهرداری چاهورز آغاز به کار می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، در راستای پیگیریهای دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مهر و موافقت با ارتقاء چاهورز به شهر در سال گذشته نیز پیگیری در زمینه آغاز به کار شهرداری ادامه پیدا کرد که وزیر کشور در مکاتبه ای با سرپرست استانداری فارس، آغاز به کار شهرداری چاهورز را اعلام کرد.

در نامه رحمانی فضلی (وزیر کشور) مورخ ۲۶ آذر ۹۷؛ خطاب به رحمانی (سرپرست استانداری فارس) آمده است: «پیرو نامه شماره  ۲۲۱۱۶۴ مورخ  ۹۶/۱۲/۲۸ مبنی بر تبدیل روستای چاه ورز مرکز بخش چاه ورز از توابع شهرستان لامرد به شهر و با عنایت به درخواست شماره ص ۵۶/۴۰/۲۸۹۷۰/۹۷  مورخ ۹۷/۰۷/۱۹ و  در اجرای تبصره ذیل ماده ۶ آیین نامه اجرایی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری  جمهوری اسلامی ایران و تبصره یک ماده یک قانون شهرداری ، در صورت تحقق موضوع ماده ۹ دستورالعمل «نحوه تبدیل شورای اسلامی روستا به شهر و تاسیس شهرداری » که به ضمیمه نامه شماره ۱۴۲۴۹۸ مورخ ۹۷/۸/۵ به آن استانداری ابلاغ گردیده است. تاسیس شهرداری در شهر چاه ورز بلامانع اعلام می گردد. دستور فرمایید شروع به کار شهرداری را براساس قوانین و مقررات مربوطه به معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اعلام نمایند.»

گفتنی ست ارتقاء فال و چاهورز به شهر در دستور کار سال ۹۶ سید محسن علوی (نماینده مردم لامرد و مهر) قرار گرفت و نشستی با جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در راستای درخواست شوراهای فال و چاهورز درخصوص ارتقاء این مناطق به شهر برگزار شد که با توجه به نظر مساعد او، کارشناسان مربوطه تقسیمات کشوری از مناطق مذکور بازدید کردند و پس از بررسی های لازم ، رحمانی فضلی وزیر کشور تبدیل روستای چاه ورز به شهر را در پایان سال ۹۶ ابلاغ کرد.

لازم به ذکر است پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی درخصوص ارتقاء فال به شهر ادامه دارد و پس از نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.

می پسندمدر راستای پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس؛ شهرداری چاهورز آغاز به کار می کند(۱)نمی پسندمدر راستای پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس؛ شهرداری چاهورز آغاز به کار می کند(۰)
امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما