کدخبر : 3654
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
فاقددیدگاه

اعلام آمادگی حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح های صنعتی، گردشگری و خدماتی لامرد و مُهر

اعلام آمادگی حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح های صنعتی، گردشگری و خدماتی لامرد و مُهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، ظهر روز شنبه (۸ دی) کارگروه اشتغال شهرستان لامرد با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار لامرد، مدیران صندوق های کارآفرینی لامرد و مُهر و دیگر اعضای کارگروه در سالن اجتماعات شهید جنگ آور فرمانداری لامرد برگزار شد.

نماینده مردم لامرد و مهر ضمن تشکر از حضور دکتر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید جهت بررسی ظرفیت های منطقه گفت: شهرستانهای لامرد و مهر در جنوبی ترین نقطه استان فارس ، با توجه به نزدیکی به دریا برای تهیه آب مورد نیاز صنایع و مصرف خانگی، دسترسی به بنادر جهت صادرات و واردات کالاها ، بهره مندی از ذخایر عظیم گازی ( هما، شانول، وراوی، تابناک) و وجود پالایشگاه گازی پارسیان در این منطقه جهت تامین خوراک مورد نیاز صنایع، واقع شدن منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر لامرد، شهرک صنعتی نیرایی لامرد و شهرک صنعتی مهر، وجود نیروهای توانمند، تحصیل کرده و نخبه، از این رو ظرفیت های مورد نیاز برای ایجاد قطب صنعتی استان فارس در این منطقه مهیاست.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس: ۵۰ هزار فرصت شغلی در صنایع پایین دست آلومینیوم پیش بینی شده است 

وی افزود: بنابراین ایجاد زیرساخت های لازم جهت استقرار صنایع در این منطقه و جذب سرمایه گذار در این منطقه ضرورتی انکار ناپذیر است که علاوه بر حل مشکل اشتغال جوانان لامرد و مُهر می‌تواند مشکل بخش عمده ای از اشتغال جوانان استان فارس را مرتفع سازد و به عنوان منبع تامین ارزش افزوده برای عمران و آبادانی این استان باشد و از طرفی  ایجاد صنایع و جذب سرمایه گذاری و نیروی کار در این منطقه سبب رونق اقتصادی منطقه و در نتیجه ارتقاء سطح معیشت، رفاه و عمران و آبادانی این خطه از جنوب فارس خواهد شد، در نتیجه نقشه راه توسعه شهرستان های لامرد و مهر با هدف ایجاد زیرساختهای مورد نیاز جهت ایجاد صنایع و جذب سرمایه گذاری در این منطقه ترسیم شد.

نماینده مردم لامرد و مهر تصریح کرد: در همین راستا توسعه راه ها، بهداشت و درمان، امکانات رفاهی، آموزشی و ورزشی و عمرانی شهرها و روستاها به عنوان زیرساختهای مورد نیاز برای حضور صنایع و سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفت که به زودی گزارش آن منتشر خواهد شد.

وجود طرح هایی همچون کارخانه آلومینیوم جنوب و صنایع پایین دست، نیروگاه سیکل ترکیبی غدیر انرژی، اتان ریکاوری، پالایشگاه بنزین، ظرفیت های مناسبی جهت حل مشکل اشتغال و معیشت هستند که با راه اندازی این صنایع علاوه بر اشتغال غیرمستقیم نیز حدود بیش از ۳هزار فرصت شغلی مستقیم در منطقه ایجاد خواهد شد که بخش عمده مشکل اشتغال منطقه را مرتفع خواهد کرد.

خادم مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو دستور ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز نشست بررسی مشکلات مخابرات دو شهرستان باحضور کارشناسان وزارتخانه و مدیران و کارشناسان استان، مدیران مخابرات و فرمانداران دو شهرستان در محل فرمانداری مُهر برگزار شد که مصوباتی به دنبال داشت و ان شاالله جهت اجرای مصوبات از طریق وزارتخانه پیگیری خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرستان های لامرد و مهر بهترین نقطه برای احداث صنایع در استان فارس با توجه به دسترسی به منبع آب پایدار (آب دریا) است که به زودی کلنگ طرح انتقال آب دریا به  این منطقه به زمین زده خواهد شد و همچنین با توجه به صنعتی شدن دو شهرستان و در نتیجه مهاجرت نیروهای جویای کار به این منطقه،  مصوبه احداث شهرک جدید ۵۴ هزار نفری تابناک(در نزدیک منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد) از شورای عالی شهرسازی ایران اخذ شده است.

علوی در ادامه خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار فرصت شغلی در صنایع پایین دست آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد پیش بینی شده است که  ظرفیت عظیمی برای حل مشکل اشتغال جوانان استان فارس و این دو شهرستان می باشد و بسته های سرمایه گذاری هم‌چون طرحهای تولید پروفیل و ورق آلومینیوم، قطعات موردنیاز خودرو، ظروف آلومینیومی و… تعریف شده که انتظار می رود صندوق کارآفرینی امید برای تامین مالی این طرح ها اقدام کند تا شاهد روند شتاب اقتصادی و صنعتی در این منطقه باشیم.

خادم مردم لامرد و مهر در مجلس از مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خواست تا ضمن بررسی دقیق پتانسیل‌های صنعتی، صنایع دستی و گردشگری منطقه برای ایجاد طرح های اشتغالزایی مساعدت نماید.

فرماندار لامرد مطرح کرد: شتاب توسعه زیرساخت‌های سرمایه گذاری لامرد در دولت تدبیر و امید

همچنین «حسین شبانی نژاد» فرماندار لامرد در کارگروه اشتغال این شهرستان افزود: باتلاشهای نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس، وزیر محترم اطلاعات و دیگر مسئولان استانی و همراهی مدیران شهرستان نیز توسعه زیرساختهای سرمایه گذاری شهرستان لامرد در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفته است که پروژه های مسیر لامرد-خنج و تونل شهید باقری و آزادراه لامرد-پارسیان سبب دسترسی سریع مردم به مرکز استان و بندر پارسیان می شود و اکنون احداث فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب با ظرفیت تولید ۳۰۰هزار تن در سایت انرژی بر لامرد با پیشرفت خوبی همراه بوده است و امیدواریم در ماه های آتی شاهد بهره برداری این طرح بزرگ صنعتی باشیم.

وی با تاکید بر شتاب توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان لامرد در دولت تدبیر و امید اظهار کرد: ستاد بزرگداشت دهه فجر امسال در حال برنامه‌ریزی برای هرچه باشکوه برگزار شدن این هفته است و شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه های بزرگی در لامرد خواهیم بود.

شبانی نژاد ضمن قدردانی از زحمات مسئولان صندوق کارآفرینی امید در سالهای اخیر، خاطرنشان کرد: صندوق کارآفرینی امید باتوجه به شتاب صنعتی منطقه؛ نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی دارد و جا دارد باتوجه به فراهم شدن زیرساختهای سرمایه‌گذاری‌ و ظرفیتهای مختلف شهرستان، درخصوص تامین مالی و تسهیلات موردنیاز برای طرح های بزرگ و کوچک برنامه ریزی شود.

وی در ادامه از مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خواست تا اختیارات بیشتری به شعبه شهرستان لامرد داده شود تا متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف کشاورزی و صنعتی و دیگر زمینه ها بتوانند تسهیلات موردنیاز خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند و شاهد اشتغالزایی بیشتری در شهرستان باشیم.

اعلام آمادگی حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح های صنعتی، گردشگری و خدماتی لامرد و مُهر

در ادامه دکتر نورالله زاده (مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید) ضمن ابراز خرسندی از حضور در این منطقه و تشکر از دکتر علوی که شرایط لازم برای بررسی ظرفیتهای منطقه را فراهم کردند، گفت: ایجاد شغل های کوچک و خرد علاوه بر اشتغالزایی پایدار نیز به بهبود معیشت و افزایش رفاه خانوارها در جامعه کمک می کند که از این رو ماموریت صندوق معطوف به حمایت و تامین مالی کسب و کارهای کوچک و خرد است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن استقبال از تامین مالی طرح های خرد و کوچک در صنایع پایین دست آلومینیوم گفت: باتوجه به توضیحاتی که در زمینه ظرفیت های صنعتی و زیرساختهای سرمایه گذاری در این منطقه ارائه شد نیز صندوق کارآفرینی امید آمادگی دارد که با انعقاد تفاهم نامه ای در زمینه اختصاص تسهیلات به طرح های صنعتی در پایین دست کارخانه آلومینیوم جنوب همکاری داشته باشد و همچنین کسب و کارهای زیادی در دوران بهره برداری کارخانه آلومینیوم باید ایجاد گردد که در این راستا صندوق آمادگی همکاری با کارآفرینان دارد.

نورالله زاده ؛ پیش بینی شهرک جدید ۵۴ هزار نفری تابناک در جوار سایت انرژی بر لامرد را ظرفیتی بزرگ برای اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: از شغل های مرتبط برای ساخت این شهرک نظیر پنجره سازی، مصالح ساختمانی و دیگر طرح ها حمایت هایی خواهیم داشت که در آینده می توان برنامه ریزی کرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه باتوجه به درخواست مدیران اداری  در زمینه اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی، طرح های نوین کشاورزی، حمایت از صنایع دستی و صنوف تولیدی و خدماتی، اشتغال مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و توسعه گردشگری در منطقه تنگ مُهر قول همکاری داد.

شایان ذکر است در سفر دکتر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز کلنگ ساختمان اداری صندوق کارآفرینی امید شهرستان لامرد با اعتبار اولیه ۴۰۰ میلیون تومان در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع واقع در قطب  اداری شهرستان به زمین زده شد.

همچنین یک طرح رستوران سنتی در روستای قلعه مظفر و یک طرح گلخانه پرورش کاکتوس زینتی و ساکولنت در روستای رئیسی یحیی با حمایت صندوق کارآفرینی امید  شهرستان لامرد به بهره برداری رسید.

نورالله زاده در این سفر با همراهی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس و فرماندار لامرد از منطقه ویژه اقتصادی لامرد و بازارچه درحال ساخت برای عرضه محصولات بانوان در شهر لامرد بازدید کرد.

وی در این سفر با مجموعه مدیریتی شهرستان مُهر دیدار داشت و در جریان ظرفیتهای موجود این شهرستان قرار گرفت.

 

می پسندماعلام آمادگی حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح های صنعتی، گردشگری و خدماتی لامرد و مُهر(۱)نمی پسندماعلام آمادگی حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح های صنعتی، گردشگری و خدماتی لامرد و مُهر(۰)
امتیاز:
(1) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما