کدخبر : 3683
پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
فاقددیدگاه

پیرو دستور ویژه آذری جهرمی؛ مشکلات مخابرات لامرد و مهر بررسی شد +تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی،پیرو مکاتبه نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس و دستور ویژه بررسی مشکلات مخابرات دو شهرستان توسط مهندس آذری جهرمی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) نیز نشست بررسی مشکلات مخابرات شهرستانهای لامرد و مُهر روز پنج شنبه (۶ دی) باحضور کارشناسان وزارتخانه و مدیران استان، مدیران مخابرات و فرمانداران دو شهرستان در محل فرمانداری مُهر برگزار گردید که صورتجلسه‌ای در ۳ بند تنظیم شد و این مصوبات جهت اجرا از طریق وزارتخانه پیگیری خواهد شد.
سید محسن علوی (نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس) در این نشست با تشریح سرمایه‌گذاری ها و پتانسیلهای موجود در حوزه انتخابیه اش گفت: لامرد و مهر به عنوان منطقه ای استراتژیک برای سرمایه گذاری در استان فارس انتخاب شده است و خداوند متعال را شاکریم که گام های بزرگی در راستای توسعه راههای مواصلاتی، تکمیل زیرساختهای سرمایه گذاری و توسعه صنعتی دو شهرستان برداشته شده است و از این رو با توجه به شتاب توسعه صنعتی این منطقه در جنوب فارس و لزوم ارتقاء زیرساختهای مخابراتی به عنوان یکی از زیرساختهای مهم و از مطالبات اصلی مردم بوده که باتوجه به دستور اکید وزیر محترم مخابرات جناب آقای مهندس جهرمی می بایست مشکلات مربوط به مخابرات دو شهرستان لامرد و مهر طی یک برنامه زمانبندی مرتفع شود.
مهندس سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این نشست افزود: دولت در راستای ارائه خدمات و ارتقاء زیرساختها برنامه دارد و در این راستا براساس بودجه و با نگاه به مولفه های گردشگری و جمعیت در حال ارائه خدمات و امکانات می باشد. مشکلات ارتباطی در سه بخش روستایی، شهری و تلفن ثابت توسط نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس ارسال گردید. وی ادامه داد: تعداد ۲۹۱ روستا در شهرستانهای لامرد و مهر براساس آمار سال ۹۵ وجود دارد، ۱۹۸ روستای دارای سکنه، تعداد ۴۷ روستا زیر ۲۰ خانوار و ۱۵۱ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند که براساس تعهدات و برنامه ریزی های انجام شده ، تلاش خواهیم کرد که پوشش‌های ارتباطی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار را ارتقا دهیم. ۱۳۷ روستا در استان فارس از اینترنت برخوردار شدند که در فاز دوم پروژه همت عنوان می‌شود که ۱۸هزار روستا را تحت پوشش قرار می دهد.
در ادامه خانم مهندس رحیمی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب افزود: همانطور که مهندس سهرابی گفتند مشکلات در این دو سال پییگیری و ارسال شده است و در این راستا ، برخی مشکلات جزو تعهدات است که سازمان تنظیم مقررات و اپراتورهای ذیربط؛ پیگیری می‌کنند و بخشی مشکلات هم که با دستور مهندس جهرمی در تعهد دولت انجام خواهد گرفت. وی اضافه کرد: تمامی این خواسته ها به عنوان سرویس توسط کارشناسان فنی از افزایش سایت و احداث دکل و توجیه آنتن دهی بررسی می شود. این مسئول از فرمانداران دو شهرستان خواست بحث کنترل و ممانعت از سرقت تجهیزات ارتباطی و مخابراتی همکاری داشته باشند و باتوجه به حساسیت و نقش تجهیزات ارتباطی نیز در کمیته بحران و امنیت شهرستانها در دستور کار قرار گیرد. رحیمی خاطرنشان کرد: درخصوص ارتقاء به تری جی و فور جی با نگاه و بررسی مسائل گردشگری و جمعیت اولویت بندی خواهد شد.
در ادامه ایزدی مدیر مخابرات منطقه استان فارس و علیزاده نماینده همراه اول با ارائه توضیحاتی نیز مساعدت خود را در رفع مشکلات اعلام کردند.
براساس این گزارش، در این نشست مهندس نعیمی مدیر مخابرات لامرد و مهندس میرزایی مدیر مخابرات مُهر و فرمانداران دو شهرستان نیز خواسته ها و مشکلات را جمع بندی و مطرح کردند. مهندس حمیدی پور معاون مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانها وزارت ارتباطات، مهندس سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس،خانم مهندس رحیمی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب،مهندس علیزاده نماینده همراه اول، مهندس زمانی معاون اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جنوب،مهندس ایزدی مدیر مخابرات منطقه فارس و جمعی از کارشناسان استان و وزارتخانه، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس، فرمانداران دو شهرستان، مدیران مخابرات دو شهرستان و جمعی از نمایندگان مردم در این جلسه حضور داشتند.

 

می پسندمپیرو دستور ویژه آذری جهرمی؛ مشکلات مخابرات لامرد و مهر بررسی شد +تصاویر(۱)نمی پسندمپیرو دستور ویژه آذری جهرمی؛ مشکلات مخابرات لامرد و مهر بررسی شد +تصاویر(۱)
امتیاز:
(1) (1)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما