کدخبر : 3736
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
فاقددیدگاه

پیگیریهای مستمر نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس برای احداث مسیر گله دار-عسلویه

تلاشهای علوی جوان از وزارت راه تا وزارت نفت؛ پیگیریهای مستمر نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس برای احداث مسیر گله دار-عسلویه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، مسیر مواصلاتی گله دار-عسلویه معروف به مسیر کلوپو به پیشنهاد مردم عزیز بخش های گله دار و اسیر به عنوان مسیر پدافند غیر عامل جهت پیگیری در دوره دهم مجلس پیشنهاد شد.

از این رو پیگیری این طرح با نگاهی ملی توسط سید محسن علوی( نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی) آغاز شد و با مکاتبه و پیگیری های به عمل آمده با آقای دکتر آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی، دستور بررسی این طرح پیشنهادی صادر گردید.

در راستای دستور بررسی توسط دکتر آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی نیز آقای یعقوبی (مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی) در اردیبهشت سال جاری (سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷) جهت بررسی میدانی طرح در منطقه حضور یافتند.

پس از بررسی های به عمل آمده مقرر شد طرح مطالعاتی این پروژه جهت بررسی های فنی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی لارستان قرار گیرد تا روند اداری خود را طی نماید و پس از مذاکرات دکتر علوی (نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس) با مهندس خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز پیشنهاد شد که در صورت مشارکت ۵۰ درصدی وزارت نفت برای احداث این پروژه نیز روند اداری جهت احداث این مسیر ادامه یابد و از این رو با مشورت و نشستهای سیدمحسن علوی با کارشناسان و صاحبنظران نیز  روش های پیشنهادی برای تامین مالی این پروژه بررسی شد.

در این راستا با بیان این خواسته با توجه به پیش بینی مسیر ۱۷ کیلومتری گله دار-عسلویه، در صورت تایید و احداث این مسیر، با توجه به کمبود اراضی در عسلویه با عنایت به تقاضای سرمایه گذاران جهت احداث پتروشیمی ها و پالایشگاه‌ها، امکان تامین زمین مورد نیاز سرمایه گذاران برای احداث این صنایع در جنوب استان فارس فراهم خواهد شد که طبیعتاً فروش اراضی در این منطقه به سرمایه گذاران می‌تواند سرمایه گذاری در احداث این مسیر مواصلاتی را توجیه پذیر نماید. این اقدام علاوه بر این که مسیر دسترسی برای مردم فهیم بخشهای اسیر و گله دار به عسلویه را فراهم می نماید نیز موجب زمینه ی ایجاد صنایع پتروشیمی در این منطقه خواهد شد که ضمن ایجاد ارزش افزوده برای استان فارس و حق آلایندگی برای شهرداری ها و دهیاری ها می شود و می تواند فرصت های شغلی مناسبی را برای جوانان جویای کار استان فارس فراهم نماید.

پیگیریها با پافشاری و اصرار نماینده مردم لامرد و مهر وارد فاز جدیدی شد، به منظور پیگیری و متقاعد کردن وزارت نفت برای سرمایه گذاری در احداث این مسیر نیز نشستی در آذرماه سال جاری (دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷) توسط خادم مردم لامرد و مهر با وزیر نفت هماهنگ شد و دکتر علوی برای پیگیری این مهم و تحقق خواسته مردم با همراهی مدیرکل راه و شهرسازی لارستان، ائمه جمعه گله دار و جمعی از اعضای شوراهای اسلامی بخش های گله دار و اسیر به دیدار مهندس بیژن نامدار زنگنه مقام عالی وزارت نفت رفت که در خصوص ضرورت احداث این مسیر مواصلاتی، مقام عالی وزارت نفت اعلام آمادگی کردند و دستور بررسی برای احداث صنایع پایین دست عسلویه در این منطقه صادر شد.

گزارش این پیگیریها توسط دکتر علوی در  همایشی با عنوان ۱۷ کیلیومتر تا شکوفایی در آذرماه سال جاری (دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷) در حضور ائمه جمعه تشیع و تسنن، اعضاء شوراهای اسلامی، بخشدار گله دار، و جمعی از اهالی بخش های اسیر و گله دار ارائه شد.

اما نتیجه نشست نماینده مردم لامرد و مهر با مقام عالی وزارت نفت در دست پیگیری قرار دارد که پیرو دستور اکید وزیر نفت و مکاتبه ۹۷/۹/۱۲ ( شماره ۹۷۲۲۱۳۸۹) نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس نیز آقای شجاع الدین بازرگانی (معاون پارلمانی وزارت نفت) با ارسال نامه ای در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۲ خطاب به جناب آقای مهندس محمدی (معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی) دستور بررسی درخصوص احداث صنایع در این منطقه و سرمایه گذاری برای احداث این مسیر را صادر نموده است و ادامه پیگیریها پس از اعلام نتیجه به اطلاع مردم رسانده خواهد شد.

می پسندمپیگیریهای مستمر نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس برای احداث مسیر گله دار-عسلویه(۰)نمی پسندمپیگیریهای مستمر نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس برای احداث مسیر گله دار-عسلویه(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما