کدخبر : 3793
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۱
فاقددیدگاه

شهرداری چاهورز افتتاح شد

شهرداری چاهورز افتتاح شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیدمحسن علوی، آیین افتتاح شهرداری چاهورز با حضور مدیرکل امور شهری و شورهای استانداری فارس، نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار لامرد، امام جمعه بخش چاهورز، رئیس دادگستری و دادستان لامرد و جمعی از مدیران اداری، معتمدین، روحانیون و اهالی بخش چاهورز  در روز جمعه (۲۱ دی) برگزار شد.
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در این آیین از تلاش جمعی در ارتقاء چاهورز به شهر تشکر و قدردانی کرد و در این مراسم به ارائه گزارشی از پیگیریهای انجام گرفته در زمینه  تکمیل زیرساختهای سرمایه گذاری، اشتغال و معیشت،بهداشت و درمان،راه های مواصلاتی و… پرداخت.
“حسین شبانی نژاد” فرماندار لامرد در این آیین از انتخاب گزینه بخشداری چاهورز خبر داد و گفت به زودی پس از تایید و طی مراحل قانونی معرفی خواهد شد.
همچنین “لقمانی” مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس؛ مساعدت خود را در زمینه تهیه تجهیزات و ماشین آلات و ارائه خدمات به شهرداری چاهورز و حمایت همه جانبه استانداری فارس از شهرداری جدیدالتاسیس چاهورز را اعلام کرد.
وی از نخستین شهردار چاهورز خواست تا ضمن تبعیت از قانون نیز مردم داری را سرلوحه عمل خود قرار دهد.
لقمانی از نمایندگان مجلس درخواست کرد تا از قانون اصلاح شهرداریها برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان حمایت نمایند.
در ادامه “عبدالحمید میر” به عنوان شهردار چاهورز معارفه شد.
میر متولد روستای چاه کور علامرودشت دارای مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه آزاد لامرد و دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری از دانشگاه آزاد لارستان می باشد که بیش از ۱۱ سال در شهرداری لامرد مشغول به فعالیت بوده است.
وی مسئول طرح و برنامه و مسئول فنی در دوران تصدی حسین شبانی نژاد (شهردار سابق لامرد) را برعهده داشته است.
شایان ذکر است در راستای پیگیریهای دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مهر و موافقت با ارتقاء چاهورز به شهر در سال گذشته نیز پیگیری در زمینه آغاز به کار شهرداری ادامه پیدا کرد که در تاریخ ۲۹ آذر ۹۷ وزیر کشور در مکاتبه ای با سرپرست استانداری فارس(رحمانی)، دستور آغاز به کار شهرداری چاهورز را اعلام کرد.
ارتقاء فال و چاهورز به شهر در دستور کار سال ۹۶ سید محسن علوی (نماینده مردم لامرد و مهر) قرار گرفت و نشستی با جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در راستای درخواست شوراهای فال و چاهورز درخصوص ارتقاء این مناطق به شهر برگزار شد که با توجه به نظر مساعد او، کارشناسان مربوطه تقسیمات کشوری از مناطق مذکور بازدید کردند و پس از بررسی های لازم ، رحمانی فضلی وزیر کشور تبدیل روستای چاه ورز به شهر را در پایان سال ۹۶ ابلاغ کرد.
پیگیریهای نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی درخصوص ارتقاء فال به شهر ادامه دارد و پس از نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.
گفتنی ست همزمان با افتتاح رسمی شهرداری چاهورز نیز یک خودرو ۴۰۵ به مبلغ حدود ۶۰ میلیون تومان و تجهیزات ساختمان اداری به ارزش حدود ۴۰ میلیون تومان از طرف اهالی چاهورز و مبلغ ۱۰ میلیون تومان نقدی از طرف خیراندیش(منوچهر کیانوش) به شهرداری اهدا شد.
می پسندمشهرداری چاهورز افتتاح شد(۰)نمی پسندمشهرداری چاهورز افتتاح شد(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما