کدخبر : 3804
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
فاقددیدگاه

آغاز پروژه خط انتقال برق به تونل شهید باقری

آغاز پروژه خط انتقال برق به تونل شهید باقری

با هماهنگی های به عمل آمده در فرمانداری شهرستان لامرد نیز عملیات اجرایی برق رسانی به تونل شهید باقری آغاز شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، به منظور هماهنگی و تمهیدات لازم جهت اجرای پروژه خط انتقال برق به تونل شهید باقری لامرد  در پنج شنبه هفته گذشته(۲۰ دی)؛ نشستی با حضور نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس، فرماندار لامرد، مدیرکل  و معاونت راهداری اداره کل راه و شهرسازی لارستان، مدیر توزیع برق و مدیر راه و شهرسازی شهرستان و جمعی از مسئولان مربوطه برگزار شد که در این راستا پروژه خط انتقال برق توسط پیمانکار محلی آغاز شده است.

مهندس بهلولی مدیر توزیع برق شهرستان لامرد  با اعلام جزییات این پروژه گفت:  طرح برق رسانی به تونل شهید باقری به متراژ سه و نیم کیلومتر از خط فشار متوسط تغذیه شده از ایستگاه بیرم احداث می گردد، میزان اعتبار پیش بینی شده  ۵ میلیارد ریال است که توسط پیمانکار محلی بصورت کلید در دست در حال اجراست، با برق رسانی به تونل شهید باقری  امکان طرح روشنایی داخل تونل میسر می شود. مدت زمان اجرای طرح به مدت یکماه پیش بینی شده است. میزان برق خریداری شده در مرحله اول ۲۰۰ کیلووات بوده که با توجه به طراحی به عمل آمده امکان افزایش میزان برق مصرفی در صورت نصب تاسیسات جدید  وجود دارد.

شایان ذکر است در نشست آذرماه؛ نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور ؛ دکتر نوبخت دستور اختصاص ۲۰ میلیارد تومان (پرداخت ۵ میلیارد تومان نقدی و ۱۵ میلیارد تومان اسناد خزانه) به تونل شهید باقری و اختصاص ۱۵ میلیارد تومان (پرداخت ۵ میلیارد تومان اعتبار نقدی و ۱۰ میلیارد تومان اسناد خزانه) به پل های عرشه فلزی مسیر مهر- دارالمیزان را صادر کرد.

براساس این گزارش اضافه می گردد؛ تکمیل تونل شهید باقری به طول ۲۶۵۰ متر در قطعه اول مسیر-لامرد خنج علاوه بر تسهیل و تسریع در ارتباط مرکز استان با منطقه ویژه اقتصادی لامرد، حذف گردنه حادثه خیز در این مسیر و سبب دسترسی سریع مردم شریف بخش های علامرودشت و چاهورز به مرکز شهرستان لامرد می شود و همچنین با تکمیل پل های عرشه فلزی در مسیر مهر-دارالمیزان نیز ارتباط این منطقه به استان بوشهر و مرکز استان فارس تسهیل می شود و از این رو تکمیل این دو پروژه مهم به عنوان زیرساخت های اصلی سرمایه گذاری در دستور کار نماینده مردم لامرد و مهر در دوره دهم مجلس قرار گرفت.

تاکنون در دوره دهم مجلس شورای اسلامی؛ قریب به ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل های پل های عرشه فلزی مسیر مهر – دارالمیزان جذب شده است که در دوم دی ماه سال جاری؛ عملیات ساخت سازه های عرشه فلزی پل کیلومتر ۳۶ این مسیر در مجتمع صنعتی میر مطهری شیراز به پایان رسید و توسط ۱۸ تریلی به محل پروژه منتقل شد.

علاوه بر نشست ها و مکاتبات خادم مردم لامرد و مهر با مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی جهت تکمیل پروژه های راهسازی منطقه نیز دکتر خادمی و مهندس امینی معاونان وزارت راه و شهرسازی با دعوت دکتر علوی از این دو پروژه بزرگ عمرانی و دیگر پروژه های مهم راهسازی منطقه بازدید کردند که دستورهای لازم جهت تخصیص اعتبار اخذ گردید.

می پسندمآغاز پروژه خط انتقال برق به تونل شهید باقری(۰)نمی پسندمآغاز پروژه خط انتقال برق به تونل شهید باقری(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما