کدخبر : 3914
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
فاقددیدگاه

دو خواسته مهم نماینده مردم لامرد و مهر از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد

سید محسن علوی(نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی) در جلسه پایانی سال ۹۷ شورای اداری شهرستان لامرد از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خواست تا عدالت در جذب نیروهای بومی، بازنگری در جذب نیروهای سایت انرژی بر لامرد و جذب سرمایه گذار در سایت انرژی بر لامرد را در اولویت کاری خود قرار دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی که  روز سه شنبه (۲۸ اسفند) در جمع اعضای شورای اداری شهرستان لامرد سخن می گفت، ضمن تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال جدید و ولادت حضرت علی (ع) بیان داشت: مدیران کشوری با حضور در این منطقه اذعان داشتند که تحرک در میان مردم شهرستانهای لامرد و مهر و در این منطقه مشاهده می شود و این امید و نشاط نتیجه زحمات مدیران در این دو شهرستان است که در این راستا از تلاش یکساله اعضای شورای اداری دو شهرستان قدردانی می شود.
علوی در ادامه با بیان درخواست های خود از مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: ان شاالله با تلاش آقای فدایی دولت و تجربه ای که ایشان دارند؛ سرمایه گذاری در بخش پایین دست کارخانه آلومینیوم فعال شود و با اشتغال و بکارگیری جوانان جویای کار و عدالت در جذب نیروهای بومی شاهد تحولی در این منطقه باشیم.
نماینده مردم لامرد و مهر در دوره دهم مجلس ادامه داد: از آقای فدایی دولت تقاضا دارم بازنگری ویژه داشته باشند در جذب نیروهایی که در سایت انجام شده است، چند مورد بررسی کردم و بسیار ناراحت شدم در نحوه جذب این عزیزان که بدین شکل بوده است و این موضوع را به مسئولان کشوری منعکس کردم و از آقای فدایی دولت و مسئولان مربوطه می خواهم که این موضوع را با جدیت بررسی کنند و هرکسی خارج از عرف و غیرقانونی وارد شده است؛ بدون تعارف قرارداد آنها را خاتمه دهند و شایستگی و موارد قانونی و فارغ از نگاههای سیاسی به عنوان ملاک عمل در جذب نیروها قرار گیرد.
علوی در ادامه از بازگشایی تونل شهید باقری در عید نوروز و افتتاح رسمی این پروژه با حضور وزیر راه و شهرسازی در سال جدید خبر داد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با تلاشهایی که در جذب اعتبارات به پروژه های منطقه انجام گرفت، تلاش داریم ان شاالله برخی پروژه ها از جمله سالن ترمینال فرودگاه لامرد ، بخش ام آر آی بیمارستان ولیعصر لامرد، مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان، پل کیلومتر ۳۶ مسیر مهر دارالمیزان و دیگر پروژه های برنامه ریزی شده را براساس پیش بینی های انجام شده در سال جدید به بهره برداری برسانیم.

زمینه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد وجود دارد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: این منطقه از پتانسیل زیادی برای توسعه برخوردار است، بگونه ای که در پرتوهمکاری و تعامل ، زمینه سرمایه گذاری های خرد و کلان از دو میلیارد تا بیش از هزار میلیارد تومان وجود دارد.

فریدون فدایی دولت در شورای اداری شهرستان لامرد افزود: امیدواریم در سال آینده بتوانیم زمینه اشتغال و بکار گیری جوانان را فراهم کنیم.

تلاش برای ترغیب سرمایه گذاران از طریق ایجاد تسهیلات در امر واگذاری زمین، تعامل با صندوق توسعه ملی و دیگر مراکز سرمایه گذاری، همگرایی با دستگاه های اجرایی و در اولویت قرار دادن مولفه های اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه هایی بود که این مدیر برای ارتقای جایگاه منطقه ویژه اقتصادی لامرد برشمرد.

بازگشایی تونل شهید باقری در عید نوروز/تغییر تعدادی از مدیران در سال جدید
“حسین شبانی نژاد” فرماندار لامرد که روز سه شنبه (۲۸ اسفند) در جمع اعضای شورای اداری لامرد سخن می گفت؛ ضمن تشکر از همکاری آنان در پیشبرد برنامه های سال ۹۷ بیان کرد: در سالی که گذشت علی رغم فشارها و تحریم ها علیه کشورمان اما بحمدالله با وفاق و همدلی و تلاش همه ی مدیران اجرایی و نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به این منطقه و تلاش نماینده عزیزمان در مجلس شورای اسلامی شاهد موفقیت در زمینه های مختلف بودیم.
وی از بازگشایی تونل شهید باقری در نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: بازگشایی تونل شهید باقری از آرزوی دیرینه مردم عزیز بخش های علامرودشت و چاهورز بود که شاهد عبور و مرور وسایل نقلیه در نوروز خواهیم بود و افتتاح رسمی آن با حضور وزیر راه و شهرسازی در سال جدید برگزار می شود.
رئیس شورای اداری شهرستان لامرد تصریح کرد: ان شاالله در ادامه گازرسانی به روستاهای شهرستان؛ بتوانیم جشن شهرستان سبز به عنوان پایان گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار را در سال ۹۸ برگزار کنیم.
شبانی نژاد در ادامه از کسب مقام اول شهرستان لامرد در زمینه اشتغال خبر داد و گفت:  امسال با تلاش کارگروه اشتغال و جلسات متوالی در طول سال و حمایت های نماینده مردم در مجلس و تلاش کارشناسان فرمانداری توانستیم مقام اول در زمینه اشتغال را کسب کنیم.
فرماندار لامرد با آرزوی سالی توام با سلامتی و موفقیت برای شهروندان و اعضای شورای اداری شهرستان، اضافه کرد: مدیران اداری در آغاز سال جدید؛ برنامه یکساله اداره خود را حداکثر تا پایان فروردین ۹۸ به فرمانداری شهرستان ارسال کنند.
حسین شبانی نژاد در ادامه ؛ اعلام برنامه های مدیریت اجرایی شهرستان را به جلسه شورای اداری سال ۹۸ موکول کرد و از تغییر تعدادی دیگر از مدیران اجرایی شهرستان در سال جدید خبر داد.
شایان ذکر است در این جلسه از “مسلم فالی” رییس اداره گاز شهرستان لامرد و “عباس نجفی زاده” مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد به عنوان مدیران موفق شهرستان در حوزه عملکرد و همچنین از زحمات “بهرام حسن زاده” دبیر ستاد دهه فجر شهرستان تجلیل به عمل آمد.
 
می پسندمدو خواسته مهم نماینده مردم لامرد و مهر از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد(۰)نمی پسندمدو خواسته مهم نماینده مردم لامرد و مهر از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما