کدخبر : 3969
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
فاقددیدگاه

گزارش خادم مردم لامرد در مجلس از اشتغال و معیشت، بهداشت و درمان و عمرانی و آبادانی شهر و روستاها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید محسن علوی، سید محسن علوی در مسجد امام جعفر صادق (ع) لامرد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در ایام انتخابات نیازهای مردم را در سه ردیف اولویت بندی کردیم که به ترتیب در موضوعات اشتغال و معیشت، بهداشت و درمان و عمرانی و آبادانی شهر و روستاها بود در دو بخش منطقه ای و فرا منطقه ای ترسیم شد.
وی درخصوص جذب اعتبار برای راههای منطقه افزود: با اعتباری که برای پل های مسیر مهر دارالمیزان اخذ شد نیز عملیات نصب قطعات عرشه فلزی پل کیلومتر ۳۶ در این مسیر بعد از فصل بارندگی آغاز خواهد شد.
وی تصریخ کرد: مسیر لامرد خنج در سه قطعه و در راستای تسهیل در دسترسی مرکز استان به دریا تعریف شده است که با جذب اعتبار برای این پروژه شاهد بازگشایی تونل در اول عید نوروز ۹۸ بودیم و عملیات اجرایی باند دوم از واریانت تونل شهید باقری تا ورودی شهر لامرد آغاز شده است که با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت و همچنین پروژه حذف گردنه محمله پیگیری شد که این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان درحال اجراست.
علوی درباره مسیر آزادراه لامرد پارسیان افزود: مسیر مواصلاتی لامرد پارسیان در گذشته به صورت بزرگراه تعریف شده بود و اعتباراتی از کد ملی به آن اختصاص پیدا نمی کرد و از اعتبارات نقت و گاز به آن اختصاص می دادند و برای تسریع در روند کار نیز آزادراه تعریف شد و بخش خصوصی اعلام آمادگی کرد و مصوبه هیات دولت اخذ شد و در سه قطعه از سمت بندر و سرکوه تابناک و از سمت لامرد تجهیز کارگاه شد و پروژه درحال اجرا می باشد. نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در ادامه جلسه در پاسخ به یکی از حاضرین درخصوص این پروژه اضافه کرد: انتقال آب در مسیر آزادراه لامرد پارسیان اجرا می شود و برخی ها به دلیل زمین های سرکوه تابناک که در آینده مکان مناسبی برای تبدیل به قطب گردشگری است نیز این پروژه را تخریب کردند.
وی در ادامه پیگیری مسیر بستک به لامرد را باعث رونق اقتصادی این منطقه و در رونق پروازهای فرودگاه لامرد تاثیرگذار دانست و گفت: با پیگیری‌های که انجام شد، فرودگاه لامرد تحت نظارت و مدیریت شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفت و بودجه فرودگاه از ۵ میلیارد به ۱۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ترمینال جدید فرودگاه لامرد اختصاص پیدا کرد که به گفته کارشناسان تا پایان اردیبهشت تکمیل می شود. همچنین با پیگیری‌های دیگر از طریق دو شرکت هواپیمایی معتبر آسمان و ماهان نیز پرواز لامرد شیراز و بالعکس و تهران لامرد و بالعکس راه اندازی شد.
علوی اظهار کرد: پیگیری در خصوص اتصال لامرد و مهر به خط راه آهن سراسری انجام شد که در سال گذشته از طریق وزارت راه و شهرسازی دستور تهیه طرح مطالعاتی آن اخذ گردید.
نماینده مردم لامرد در حوزه بهداشت و درمان از افزایش متخصصان در سه سال اخیر در این منطقه خبر داد و گفت: رایزنی با خیراندیش حاج محمود حاج حیدر صورت گرفت که تکمیل ساختمان بیمارستان جدید لامرد توسط ایشان در حال اجرا می باشد و امیدواریم تا چهار ماه آینده تکمیل شود که همچنین برای تجهیز بیمارستان نیز دستور ۲۱ میلیارد تومان اعتبار از وزیر سابق بهداشت و درمان اخذ شده است. وی ادامه داد: با پیگیری مستمر که صورت گرفت، ام آر آی بیمارستان ولیعصر لامرد با مالکیت بیمارستان خریداری و به لامرد منتقل شد و احداث ساختمان آن از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال اجرا می باشد که پیش بینی می شود تا دو ماه آینده ساختمان تکمیل گردد که با راه اندازی بخش ام آر آی، عواید آن به بیمارستان لامرد می رسد. همچنین پیگیری سی تی اسکن ۱۶ اسلایس نیز در دستور کار قرار دارد. علوی اضافه کرد: درمانگاه تامین اجتماعی لامرد به پلی کلینیک ارتقا پیدا کرد که شاهد افزایش پزشکان و خدمات در این مرکز درمانی هستیم.
خادم مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیگیری در زمینه اخذ مجوز ساخت مدارس از بنیاد برکت، ساخت بیش از ۲۰ زمین چمن مصنوعی ، جذب اعتبار برای تکمیل مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در لامرد با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان و مجموعه ورزشی شهدای صنعت نفت مهر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و جذب اعتبار برای دیگر سالنهای ورزشی ، ارتقا فال و چاهورز به شهر را از جمله پیگیری‌ها در این دوره از مجلس عنوان کرد. نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس با بیان اینکه قریب به ۱۴ هزار میلیارد تومان برای احداث صنایع در این منطقه هزینه می شود که قریب به ۶ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد، افزود: ال سی آلومینیوم در این دوره از مجلس پیگیری شد و قرار است به گفته کارشناسان و مسئولان وزارت صنعت نیز این کارخانه در امسال افتتاح شود.همچنین با پیگیری دیگری، گشایش اسناد اعتباری نیروگاه برق غدیر انرژی انجام شد و احداث پست برق جهت تامین برق کارخانه درحال اجرا می باشد، همچنین پالایشگاه اتان ریکاوری پارسیان در شهرستان مهر به زودی افتتاح خواهد شد که در ارتباط با این صنایع، مصوبات لازم جهت استفاده از نیروهای بومی در دوران بهره برداری اخذ شده است که جذب نیروها در دوران بهره برداری از طریق آزمون صورت می‌گیرد. وی در بخش دوم پاسخ سوالات در خصوص جذب نیروها در سایت انرژی بر لامرد گفت: زمان استخدام و بکارگیری نیروهای ثابت کارخانه آلومینیوم از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد که از طریق آزمون جذب می شوند.
علوی اضافه کرد: زمین جهت احداث کارخانه ورق آلومینیوم در پایین دست کارخانه آلومینیوم اختصاص پیدا کرده است و حدود ۵۰ هزار فرصت شغلی در صنایع پایین دست ایجاد خواهد که علیرغم حل مشکل عمده اشتغال، در آینده جمعیت زیادی در این منطقه مستقر می شوند که موافقت شورای عالی شهرسازی ایران درخصوص ایجاد شهرک جدید ۵۴ هزار نفری تابناک در لامرد و در جوار سایت انرژی اخذ شد که به زودی کلنگ زنی می شود.

وی در ادامه پیگیری‌ها جهت تامین زیرساختهای سرمایه گذاری گفت: با پیگیری در این دوره از مجلس ، پروژه تامین آب شرب و صنعت لامرد و مهر از دریا با ظرفیت ۱۵ میلیون مترمکعب آغاز شد که در اول اسفند سال گذشته باحضور سه وزیر دولت و دیگر مسئولان استانی کلنگ زنی شد که کار آن چند ماه قبل آغاز شده بود.
در حوزه عمران و آبادانی شهرها و روستاها به عنوان اولویت سوم پیگیرها نیز قریب به ۱۰۰ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده پالایشگاه پارسیان به شهرستان مهر اختصاص یافت و همچنین با پیگیری ۳۵ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده سال ۹۵ منطقه عملیاتی پارسیان به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌های شهرستان لامرد واریز شد که با اختصاص پروژه های ملی و استانی نیز عدم توازن میان لامرد و مهر را جبران کردیم و امروز مشاهده می شود سرانه عمرانی در دو شهرستان به یک میزان است و می توان گفت مجموع اعتبارات عمرانی منطقه در سه سال گذشته ۹۶۰ میلیارد تومان است.

می پسندمگزارش خادم مردم لامرد در مجلس از اشتغال و معیشت، بهداشت و درمان و عمرانی و آبادانی شهر و روستاها(۰)نمی پسندمگزارش خادم مردم لامرد در مجلس از اشتغال و معیشت، بهداشت و درمان و عمرانی و آبادانی شهر و روستاها(۰)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما